Алекса Бјелкић и Сара Берток, најбољи међу најбољима

Према Правилнику о избору ученика за ђака генерације и прибављеној документацији, Алекса Бјелкић, ученик одељења VIII2, проглашен је за ђака генерације школске 2017/2018. године одлуком Наставничког већа ОШ „Свети Сава“.

Алекса се осим одличног успеха и примереног владања, истицао на такмичењима и ваннаставним активностима, затим у развијању односа другарског поверења и поштовању својих наставника. Алекси је додељена и Вукова диплома.

Спортистом генерације проглашена је Сара Берток, ученица одељења VIII2. Сара је члан АК „Сирмијум“. Остварила је изванредне резултате на државним првенствима у атлетици, међународном кросу и бројним митинзима. Сара је освојила 86 медаља, 3 пехара и преко 100 диплома.

Алекси и Сари Наставничко веће ОШ „Свети Сава“ честита и захваљује за промоцију школе.