21. ФЕБРУАР – ДАН МАТЕРЊЕГ ЈЕЗИКА

Читањем занимљивих текстова, чланака и песама о значају и лепоти српског језика, али и свих језика уопште, чланови литерарне секције наше школе обележили су Дан матерњег језика у својој школској библиотеци. Док су нам ученице осмог разреда Хана Глигорић, Ленка Марицки и Сара Милић казивале о богатству и снази нашег матерњег језика, Јана Гајић, Андреа Ђукановић, Корина Кочић, Јована Рајић и Дејана Рељић, ученице шестог разреда, представиле су нам одломке из књиге ,,Језик, језик , е па шта је…“ ауторке Хелене Ури, која на веома занимљив и илустрован начин описује развој српског језика кроз историју, као и бројне занимљивости везане за њега. Домаћин радионице је наш школски библиотекар Драгица Пољак, која заједно са наставницама Сандром Лукач и Даницом Јовановић , такође руководи самом секцијом.