Иво Андрић на три језика

У оквиру Дечје недеље ученици виших разреда наше школе обележили су један диван и важан јубилеј. Наиме, деветог октобра ове године обележава се тачно 130 година од рођења нашег нобеловца Иве Андрића. У оквиру радионице „Рођендан Андрићу: Андрић на три језика“, ученици су након уводне речи и представљања пишчеве биографије казивали неке од његових највећих и најлепших изрека и цитата, прозних одломака и стихова, и то на различитим језицима који се уче у нашој школи – српском, енглеском и шпанском.
Домаћин радионице је била наша библиотекарка Драгица Пољак, која је уз наставнице Сандру Лукач, Љиљану Релић, Милку Васиљевић Арбановски и Даницу Јовановић, један од организатора.
Овим активностима из области књижевности дат је веома значајан допринос обележавању Дечје недеље.