Заштита за све

Ученици II3 са својом учитељицом Снежаном Петровић учествовали су у пројекту „Заштита за све“, који је започео крајем јануара месеца 2020. године. Пројекат је трајао до краја фебруара, када је изведена финална презентација радова, којом је обележен Светски дан борбе против рака. Циљ овог пројекта је подизање свести деце о одговорном понашању на сунцу и заштити од сунца.

Ученици су у току трајања пројекта научили шта је то УВ зрачење, разумели важност сунчевих УВ зрака за опстанак живота на земљи и на здравље организма, упознали се са факторима ризика веће изложености УВ зрачењу, научили како се правилно наноси препарат на кожу, како нас кожа штити, шта је фотосензибилност, шта је рак коже и шта га изазива, разумели шта је рефлексија. Уједно су изражавали одабраним материјалима и техникама своју машту и креативност кроз драмске текстове и песме. Изводили су експерименте и истраживали долазећи до нових сазнања.