Пројектна настава „Безбедно понашање у саобраћају“

У оквиру пројектне наставе у првом разреду учитељице Невена Јовановић, Гордана Дурмиши, Снежана Петровић, Милица Џамбић и Снежана Симеуновић, као и наставница енглеског језика Светлана Цигановић, заједно са својим ученицима су реализовале низ активности на тему безбедности деце у саобраћају, у периоду од новембра до марта месеца. Циљ овог пројекта је оспособљавање ученика да се самостално крећу у правцу кућа – школа, као и унапређивање знања и вештина ученика првог разреда о безбедности у циљу смањења нежељених последица у саобраћају.

У току трајања пројекта организоване су едукативне радионице на којима су ученици уз помоћ учитељица и родитеља правили раскрсницу, саобраћајна средства и саобраћајне знаке. На радионицама и у току наставе певали су песмице, рацитовали, описивали саобраћајна средстава на енглеском језику, демонстрирали правилно прелажење улице, гледали цртани филм и играли едукативну игрицу на рачунару, а у оквиру пројекта „Основи  безбедности деце“ дружили се са саобраћајцима.

Ученици су кроз игру и на забаван начин усвојили правила безбедног понашања у саобраћају.