Наша школа је обележила Дан интелигенције

Међународна акција „Дан интелигенције“ покренута је са идејом да се обележи 1. октобар, као дан оснивања МЕНСЕ (1. 10. 1946. у Оксфорду).

Ове године, први пут у акцију су укључени и наставници.

МЕНСА Србије и Удружење „Креативни учитељи“ желе да укажу на значај стимулације интелектуалних способности деце и ученика.

Пројекат обележавања „Дана Интелигенције“ подржавају многобројни партнери и спонзори. Један од њих је и Институт за модерно образовање, који има за циљ унапређење квалитета образовног процеса, кроз едукацију садашњих и будућих запослених у образовању и кроз промоцију најсавременијих образовних технологија.

Наша школа учествује у обележавању „Дана интелигенције“, са два догађаја:
Танграм и Мебијусова трака (организатор – наставник математике Соња Влајин).

Догађај Танграм је реализован са ученицима 8. разреда, који су се упознали са историјом настанка најстарије кинеске слагалице, начином израде и њеним преносом у Европу. Завршетак  догађаја  красило је такмичење ученика у склапању танграм фигура. Победник је био Давор Мрђен.

Обележавање „Дана интелигенције“ наставља се 1. 10. 2019. године када ће се ученици упознати са необичном Мебијусовом траком.