Наши трећаци у посети средњој школи

Ученици трећег разреда наше школе, заједно са својим учитељима Ковинком Радекић, Сањом Узелац и Душаном Чизмићем, посетили су 10.11.2022. године Прехрамбено-шумарску и хемијску школу. Имали су прилику да виде „Стаклену собу“ са разним апаратурама за извођење експеримената. Затим су отишли до учионице у којој су изложени експонати дивљачи са простора Фрушке горе и околине – ситна, крупна, перната дивљач,становници река, бара… Одслушали су и предавање о очувању шума.
У простору где се врше истраживања, деца су имала прилику да гледају кроз микроскоп и упознају се са бићима невидљивим за голо око.
За крај, посетили су стаклену башту где су ученици добили на поклон малу чуваркућу.
Пријатан боравак употпуњен је са окрепљењем и симболичним поклоном за децу у виду дрвеног држача за мобилни телефон.