„Питам те, питам“

Дана 6. 3. 2019. године, ученици Основне школе „Свети Сава“ присуствовали су снимању дечје емисије. На позив уредника емисије „Питам те, питам“, која се приказује на „Радио телевизији Војводине“, ученици наше школе заједно са својим учитељицама посетили су Породично домаћинство Чавић. Тема емисије била је упознавање и представљање ергеле пони коњића. Представила им се породица Чавић, која је главни и једини узгајивач у селу и околини. Деца су сазнала чиме се хране коњи, како се негују и одржава хигијена у стајама.
Ово домаћинство је почело да се бави узгојем коњића пре четрдесет година. Рад у домаћинству се преноси с колена на колено. Сваке године последње недеље у месецу мају одржава се „Понијада“, традиционална  манифестација  посвећена дружењу и приближавању деце коњићима и природи.