Одлични резултати у области ракетног моделарства

Ученици наше школе, Бранислав Јевтић (III3) и Бојана Јевтић (VI3), брат и сестра, постигли су одличне резултате у области ракетног моделарства којим се баве тек неколико месеци, тачније од јуна 2020. године. Прво такмичење су имали у јулу, „Јуниорски куп Србије“. Бранислав је освојио бронзану медаљу у дисциплини S6-A (ракете са траком), а Бојана прво место у дисциплини S3-A (ракете са падобраном). Екипно су освојили друго место у ракетама са траком. У октобру су учествовали на „Сирмијум куп“-у у мешовитој дисциплини SM-A. У јуниорској конкуренцији Бојана је освојила прво место, а Бранислав друго. Последње такмичење било је државно првенство. У дисциплини S6-A (ракете са траком) у јуниорској конкуренцији Бранислав је освојио прво место, а Бојана је била четврта. Секцију им држи Зоран Катанић, вишеструки светски шампион, а помаже и тата, који је светски првак. Такмичења су завршена што се тиче ове године, али ће се њих двоје спремати целу зиму за наредну такмичарску сезону. Желимо им пуно успеха!