Постављен је УВ индикатор у нашој школи

У оквиру кампање систематске едукацијe о одговорном понашању на сунцу “Заштита за све“, коју спроводе Еуцерин Србија и Фонд Б92, уз подршку Министарства здравља и Министарства просвете, науке и технолошког развоја, у ОШ “Свети Сава” постављен је УВ индикатор, специјални мерач за тренутно очитавање интензитета сунчевог зрачења.

Ученици II3, са својом учитељицом Снежаном Петровић, учествовали су у пројекту „Заштита за све“ и освојили УВ индикатор за своју школу.

Пројекат II3 разреда започео је крајем јануара месеца 2020. године. Трајао је до краја фебруара, када је изведена финална презентација радова, којом је обележен Светски дан борбе против рака. Циљ овог пројекта је подизање свести деце о одговорном понашању на сунцу и заштити од сунца.

Захваљујући УВ индикатору ученици наше школе моћи ће да виде јачину УВ зрачења у сваком тренутку дана и да сазнају на који начин би требало да се заштите од негативног утицаја сунца и тако сачувају своје здравље.