Педесети јубиларни Дан обележавања планете Земље

Међународни дан планете Земље, 22. април, обично се обележава сваке године широм света различитим манифестацијама и акцијама, међутим ове године због пандемије вируса Ковид-19 отказана су бројна дешавања.

Овог пута, сви они који желе сигурну будућност окупили су се 22. априла само преко онлајн платформи, на начине на које су могли да допринесу као појединци, у свом непосредном окружењу.

Због целокупне епидемиолошке ситуације наши ученици су нам из својих домова показали да је наша планета лепа и да је треба чувати. Ученици I2 са својом учитељицом Радославом Волф били су врло креативни.

Ученици IV2 израдили су мапе ума на онлајн часовима чувара природе и на тај начин са својом учитељицом Сањом Узелац указали на значај заштите природе.

Учитељица Снежана Петровић је од куће, у договору са својим ученицима II3, направила интересантан видео, који указује колико је важно да чувамо нашу планету Земљу.

Dan planete Zemlje-22. april