СРПСКИ ЗБОРИМ, СРПСКИ ПИШЕМ – ДАН МАТЕРЊЕГ ЈЕЗИКА, 21. ФЕБРУАР

Литерарна секција наше школе обележила је и ове године у школској библиотеци Дан матерњег језика. Чланови секције читали су одломке есеја ,,Народни наш језик“ наше велике Исидоре Секулић, као и своје ауторске радове који казују о значају језика, међу којима се истиче и песма ,,Наше богатство“ ученице Андрее Ђукановић. Нису изостали ни свечани музички тренуци, те су нам Искра Глигорић и Јована Јовановић извеле композицију ,,Востани, Сербие“ према тексту чувене истоимене песме Доситеја Обрадовића, спајајући тако овај важан датум са Даном државности који смо недавно прославили. Као печат ове дивне радионице, наставница српског језика и књижевности Љиљана Релић казивала је беседу ,,Завештање језика“ које нам је у аманет оставио велики жупан Стефан Немања, утемељивач српске државности. У духу дивне традиције, ова скромна свечаност завршила се и скромном трпезом и домаћом питом од јабука! Радионицу су заједнички осмислиле и реализовале наставнице Сандра Лукач, Љиљана Релић, Даница Јовановић и наш библиотекар Драгица Пољак.