Пројекат „Смањимо бацање хране“

Ученици V-1 разреда реализовали су пројекат из српског језика и биологије под називом „Смањимо бацање хране“ уз подршку наставнице српског језика, Сандре Лукач и наставнице биологије, Данице Вејновић.
Пројекат је трајао током октобра месеца, који је посвећен храни. Посебно смо нагласили дане 16. и 17. октобар, који су означени као Светски дан хране и Међународни дан борбе против сиромаштва.
Наши ученици су кроз радионице, рад на терену и истраживачки рад дошли до података који говоре да се много хране баца, али и да је много гладних на свету. Научили су како да сачувају храну, употребе њене остатке и на који начин помогну гладнима. Своје закључке ученици су показали на једном посебном часу на којем су израђивали занимљиве плакате, писали песмице и саставе.