Међународни фестивал младих песника „Машта и снови”

У организацији Сирмиjум артa у Арт клубу 28. маја 2019. године одржан је Девети међународни фестивал младих песника „Машта и снови”. Младим песницима уручене су награде, похвале и Зборници, а имали су и прилику да пред присутнима прочитају или одрецитују своју песму.

Награђени и похваљени ученици испред Литерарне радионице Библиотеке „Глигорије Возаровић” су ученици наше школе Искра Глигорић, са песмом „Замисли“, први разред и Андреа Ђукановић, са песмом „Моја песма“, други разред.

Песме ученица Ким Сретковић, Анастасије Станковић, Искре Глигорић,  Милице Антонић (први разред), Андрее Ђукановић, Браниславе и Дејане Рељић (други разред), Татјане Миловановић (четврти разред), Андрее Станић (шести разред) објављене су у Зборнику песама Фестивала.

И наша школа је добила признање за допринос Деветом међународном фестивалу поезије младих песника.