Међународни дан дечје књиге

Међународни дан дечје књиге обележава се од 1967. године на дан рођења Ханса Кристијана Андерсена, данског књижевника и прослављеног писца за децу, који је написао бајке „Ружно паче“, „Принцеза на зрну грашка“, „Девојчица са шибицама“,  „Снежна краљица“ и многе друге, уз које су одрастале многе генерације.

Поводом тог дана у школској библиотеци је одржана радионица „Књига – мој најбољи пријатељ“, у којој су учествовали ученици чланови литерарне и библиотечке секције.  Ученици су представили своје омиљене књиге, ликове из књига и причали о значају читања и неговању лепе речи. Направили су и пано којим су употпунили ову занимљиву радионицу. Ученици су учествовали и у постављању изложбе нових књига у школској библиотеци, коју ће моћи да погледају ученици наше школе.

Реализатори ове активности су наставница српског језика Сандра Лукач и библиотекарка Драгица Пољак.