Кампања посвећена безбедности деце на железници „Правилно је безбедно“

Инфраструктура железнице Србије  започела је овогодишњу реализацију едукативне, друштвено одговорне кампање под називом „Правилно је безбедно“, намењене  најмлађим ученицима основних школа широм Србије, са циљем превенција несрећа на путним прелазима. „Инфраструктура железнице Србије“ акцију организује у оквиру међународне железничке организације ILKAD, која се бави медијском и едукативном превенцијом несрећа на путним прелазима, а под покровитељством Међународне железничке уније. Циљ ове мултимедијалне презентације је да се деца кроз интерактивну комуникацију упознају са основним правилима безбедног и правилног понашања на путним прелазима и у близини железничке инфраструктуре.
У петак, 11. маја 2018. године, у нашој школи одржана је кампања посвећена безбедности деце на железници. Ученицима је одржано едукативно предавање и представљена мултимедијална презентација о безбедности на путним прелазима и у пружном појасу. Искусни предавачи на занимљив и сликовит начин научили су наше ученике седам правила понашања на железници.

ПОГЛЕДАЈ ОВДЕ ⇒ ПРАВИЛА ПОНАШАЊА НА ЖЕЛЕЗНИЦИ