Победници на Малим олимпијским играма

Општинско такмичење МОИ (Мале олимпијске игре) одржано је 8. маја 2018. године, у Спортској хали у Сремској Митровици. Такмичење је намењено ученицима првог, другог и трећег разреда, у организацији Градске управе за културу, спорт и омладину, Савеза Спорт за све Града Сремска Митровица и Спортског савеза Града Сремска Митровица. Ученици другог разреда наше школе освојили су 2. место. Ученици трећег разреда освојили су 1. место у категорији дечака и 1. место у категорији девојчица.

Ученици трећег разреда пласирали су се на окружно такмичење, које је одржано следећег дана, 9. маја 2018. године у Инђији, у Спортској хали. Организатори такмичења су Савез за школски спорт и Установа Спортски центар Инђија. Наши сјајни мали спортисти заблистали су и на Окружном првенству, где су у обе категорије освојили 1. место и са обе екипе се пласирали на међуокружно такмичење, које ће бити организовано у Шапцу. Првопласиране екипе са окружног такмичења имају право учешћа и на 8. Спортској олимпијади школске омладине Војводине, која ће се одржати од 13. до 20. маја 2018.године у Новом Саду.

Честитамо нашим спортистима и њиховим учитељицама које су их припремале за такмичење.