Међународни фестивал дечје поезије „Дјечије царство“

Међународни фестивал дечје поезије „Дјечије царство“ је традиционална манифестација и највећи регионални фестивал дечје поезије, који сваке године окупља децу основношколског узраста и подстиче их на стваралаштво и креативност. Фестивал се одржава у Градском позоришту „Јазавац“, у Бања Луци, поводом Дана града, уз веома богат културни програм.
Ове године више од 4 500 ученика послало је преко 6 500 радова. Изабрано је 80 најбољих из свих земаља бивше Југославије, као и из допунских школа српског језика из Немачке и Швајцарске. Гости фестивала били су песници Слободан Станишић, Наум Попески, Тоде Николетић, Душан Поп Ђурђев, Мирослав Кокошар, Бранимир Росић, Пеђа Трајковић, Јово Чулић, као и овогодишњи принц „Дјечијег царства“ Дејан Ђоновић.

На овогодишњем 12. Међународном фестивалу дечје поезије одржаном 19. и 20. априла, песма „Звезде“ Михаила Сушића, ученика IV3 разреда наше школе, изабрана је између 6500 радова и ушла у финале. Михаило је заједно са својом учитељицом Снежаном Петровић позван у Бања Луку на финално такмичење. После узбудљивог и неизвесног наступа у финалу наш ученик освојио је 2. место. Честитамо Михаилу и његовом ментору и поносни смо што је тако успешно представио нашу школу!