Победници Градског такмичења у пружању прве помоћи

Дана 21. априла 2018. године, на Тргу Ћире Милекића, у Сремској Митровици, успешно је одржано Градско такмичење у пружању прве помоћи, у организацији Црвеног крста Сремска Митровица. Учествовало је укупно пет школа у категорији подмлатка. Учесници су имали прилику да покажу знање које су стекли вредно се припремајући и учећи основне вештине пружања прве помоћи од својих предавача и инструктора. У оквиру такмичења било је постављено више пунктова на којима су симулиране повреде и реалне животне опасности. Све екипе су имале 20 минута за збрињавање повређених на тим пунктовима. Сваки пункт је посебно бодован, а затим су се бодови сабирали.
Основна школа „Свети Сава“ показала се као најбоља и освојила 1. место. Екипа наше школе представљаће Сремску Митровицу на Покрајинском такмичењу у пружању прве помоћи у Ковину, 2. јуна 2018. године.

Честитамо ученицима наше школе и желимо им много успеха на покрајинском такмичењу!