Посета младе песникиње нашој школи у Чалми

Млада песникиња Александра Лукић посетила је нашу подручну школу у Чалми 19. априла 2018. године. Александра, ученица петог разреда ОШ „Јован Поповић“, промовисала је своју књигу песама „Мој сан.“  До сада је своје песме представљала на дечјим радионицама и сусретима деце писаца у Бијељини и нашем граду. Збирка под називом „Мој сан“ је њена прва самостална збирка поезије, у издању Библиотеке „Глигорије Возаровић“. Помоћ у избору песама које ће представити ученицима наше школе пружили су јој директор библиотеке Рајко Секулић и заменица директора Мирјана Делић.
Циљ промоције раног песништва мотивише и све оне ученике који никада нису покушали да пишу поезију. Наши ђаци од првог до четвртог разреда уживали су у бајковитом свету Александриних снова. Млада песникиња је била расположена да одговара на питања знатижељних ђака, а они су њој и библиотекарки Мирјани Делић предали захвалнице зато што им је улепшала дан.