ДОБРОТА ЈЕ УВЕК ДОБРОТА

„Човек само срцем добро види. Суштина се очима не да сагледати.“ (А. де Сент Егзипери, ,,Мали принц“)
У оквиру Дечије недеље, чланови литерарне секције наше школе и њихови наставници српског, енглеског и шпанског језика, као и наша библиотекарка, одржали су у школској библиотеци радионицу под називом ,,Доброта је увек доброта“. Оно што приказују начињене фотографије само је незнатни делић лепоте израза, мелодија, али, превасходно, мира и радости међу присутнима. Ученици виших разреда су излагали своје песме, приче, песме других аутора, цитате и мисли наших и светских великана , а све наведено говори о доброти. Као пригодан закључак ове дивне активности била би, у ствари, одјава самог програма:
Ако се бар једна од свих ових речи и мелодија уреже у наше срце, и ако је се с радошћу сетимо и кад прођу године и године, успели смо у својој основној намери! Драги пријатељи, хвала вам на пажњи!