ЕВРОПСКИ ДАН ЈЕЗИКА, 26. СЕПТЕМБАР

Ученици виших разреда наше школе и њихови предметни наставници обележили су и ове године Европски дан језика. Наши вредни ђаци (петаци, шестаци и осмаци)осмислили су и направили плакате који осликавају поједине особености простора на којима се говоре језици који се уче у школи, а то су , поред матерњег, српског, још и енглески и шпански језик. Панои настали на шпанском језику представљају наше националне паркове , као и гастрономију , како наше, тако и других земаља, док плакати приређени на енглеском представљају сам алфабет овог језика , али и особине других европских језика. Уз то, ђаци из подручних одељења су имали прилике да одгледају кратке филмове на енглеском и шпанском језику, а потом и да кроз квиз провере своје разумевање одгледаног. Наши малишани су такође обележили овај дан, уз мото ,,Ми смо деца света“.