Државни прваци у ракетном моделарству

Бранислав Јевтић, IV3, и Бојана Јевтић, VII3, брат и сестра, ученици наше школе баве се годинама ракетним моделарством и постижу изванредне успехе.

У претходној години, на 5 такмичења, Бојана је освојила 4 појединачне и 7 екипних медаља. Бранислав је на истим такмичењима освојио 5 појединачних и 7 екипних медаља. Постали су државни прваци, Бојана у класи S9 (жирокоптери), Бранислав у класама S6 (ракете са траком) и S4(мали ракетоплани). На листи најбољих јуниора су на трећем и четвртом месту. Ушли су у проширени састав репрезентације за ову годину. Такмичиће се на европском првенству, које ће се одржати у августу у Зрењанину. Поред такмичења у Србији, ове године у октобру планирају да иду на „Љубљана куп“, најјачи светски куп у ракетном моделарству. Ми им желимо пуно среће и верујемо да ће нас опет обрадовати.