Светски дан јабука

16.октобра, ученици IV3 су обележили Светски дан здраве хране и Светски дан хлеба. Хлеб се прави од житарица, а оне су саставни део здраве исхране јер обезбеђују хранљиве материје за нормалан раст и развој деце. Зато смо за ужину имали укусне погачице са сиром, кифлице, бакине колаче, a наравно и укусно воће.
Данас, 20.oктобра, обележили смо и Светски дан јабука. Иако за воће важи да је синоним за здравље, само једно од њих има и своју здравствену изјаву „Jедна јaбука дневно држи доктора подаље“. Код куће смо љуштили јабуке, сецкали их, месили тесто и пекли посластице од јабука. У школи смо се почастили колачима и сокићима од јабуке. На ликовном смо цртали, сликали, правили колаж, обликовали, односно правили јабуке различитим техникама. Било је лепо, весело и укусно.