Посета изложби икона у завичајном музеју у Руми

Ученици наше матичне школе и школе у Дивошу учествовали су у пројекту „Свети просветитељи“. Израдили су две иконе Светог Саве.
Након завршетка пројекта радови су били изложени у Завичајном музеју у Руми у току трајања манифестације „Дани словенске писмености“, од 21. до 28. маја, поводом Дана просветитеља Ћирила и Методија.
Изложбу смо посетили 27. маја у Музеју у Руми, где нас је дочекао вероучитељ Коста Стјепановић. Након обиласка поставке икона и друге две поставке Музеја, посетили смо ОШ „Душан Јерковић“ у Руми, која је започела ову традицију израде икона. Погледали смо поставку икона у њиховој школи. Угостила нас је директорица Наташа Станић, која је својевремено израдила прву икону.
Након изложбе следи освештање икона, које се тренутно налазе у цркви, а затим и њихово постављање у хол школе.