Литерарна радионица „Постаћу писац“

У склопу обележавања сто педесет четири године постојања и рада Библиотеке „Глигорије Возаровић“ дана 6. фебруара 2020. године одржана је пета литерарна радионица „Постаћу писац“.

На такмичењу су учествовали основци из шест митровачких школа који су писали рад на дату тему, а жири су чиниле учитељице ОШ „Слободан Бајић Паја“, као и професор „Митровачке гимназије” Ђорђе Домазет.

Такмичаре је у пријатном амбијенту Дечјег одељења поздравила и пожелела им добродошлицу Мирјана Делић, библиотекар Градске библиотеке, која је организовала и водила такмичење.

Радионицу су улепшали Никола Живковић, учесник радионице, који је свирао на клавиру и Витомир Вулин, који је такмичарима представио стари народни инструмент – гусле.

Победници литерарне радионице из наше школе су:

Први разред – Тема „Мој љубимац“
1. место Лора Дех, учитељица Радослава Волф

Други разред – Тема „Лик из омиљене приче”
1. место Искра Глигорић, учитељица Снежана Петровић

Трећи разред – Тема „Смешна прича“
2. место Андреа Ђукановић, учитељица Биљана Петровић

Подршку ученицима на такмичењу пружиле су њихове учитељице и библиотекарка Драгица Пољак. Честитамо!