У „Царству спорта“

Дечји песник Радислав Јовић посетио је нашу школу 3. априла 2019. године. Приликом упознавања са децом промовисао је своју нову књигу „Царство спорта“. У њој нуди обиље лепих и ведрих песама о спорту, а то је оно што млади данас и те како воле.

Ова књига је и својеврсна химна и поетски албум о спортовима. Све песме су складне и мелодичне, те се могу читати са истим интересовањем и пажњом. Ученицима су се изузетно допале песме о спорту. Током сусрета са песником, неки ученици су рецитовали омиљене песме. Песнику су се својим песмама представили и наши млади песници. Радисав Јовић посетио је и наше ученике у подручним одељењима у Чалми и Дивошу.

Ово је било још једно дружење ученика са песником, које је протекло у веселој атмосфери. Ученици су песнику постављали интересантна питања, на која је он веома радо одговарао. Ово интерактивно дружење, било је веома занимљиво и поучно. Сви присутни су уживали.

Нову књигу песника Радислава Јовића ученици и наставници могу позајмити из школске библиотеке.