Ученици првог разреда у пројектној настави

У оквиру пројектне наставе учитељице и ученици првог разреда, у матичној школи, као и у подручним одељењима, реализовали су следеће пројекте:

Чаробни кутак у нашој учионици

Први пројекат који је реализован у оквиру пројектне наставе у свим одељењима првог разреда је „Чаробни кутак у нашој учионици“. Деца су кроз међупредметну повезаност усвајала знања о геометријским фигурама, развијали су осећај за лепо, схватали значај биљака за здравље, неговали смисао за заједничко певање, развијали такмичарски дух и учили да поштују правила у играма. Своје радове су на изложби презентовали осталим ученицима у школи.

Обој планету зелено!

Учитељица Снежана Петровић, заједно са својим ученицима I3 одељења, учествовала је на конкурсу SBB фондације. Одговорили су на изазов Не прљај, немаш изговор, тако што су заједно са учитељицом направили инфографик са Еко бонтоном. Прваци су својим цртежима дошли до основних еколошких правила, а затим су уз помоћ учитељице та правила преточили у стихове. Овај инфографик је један од продуката у оквиру пројектне наставе на тему „Обој планету зелено“.
Инфографик са еколошким правилима активан је на линку  ОВДЕ

Чаробни свет боја

Учитељица Снежана Симеуновић, заједно са ученицима првог разреда и ученицима петог разреда, започела је пројекат „Чаробни свет боја“, сређивањем окружења у школском дворишту подручне школе у Чалми. У току акције причали су о очувању животне средине. Усвајали су знања о геометријским облицима, препознавали и именовали бројеве, уочавали и препознавали написана слова, сарађивали са вршњацима и осталим ученицима у заједничким активностима. Раскрчили су простор око помоћног објекта, а затим су заједно са помоћним особљем школе и ученицима виших разреда окречили зид белом бојом. У реализацији пројекта помогла је и локална самоуправа, као и УЖ „Женски свет“ набавком материјала. Уз помоћ шаблона осликан је мурал на помоћном објекту. Уз пригодан програм, јесењи маскенбал, веселе дечје игре и песме, пројекат је завршен уз задовољство свих присутних.

Јесење чаролије

Учитељице Невена Јовановић, Гордана Дурмиши, Снежана Петровић и Милица Џамбић заједно су са својим ученицима реализовале и други пројекат у оквиру пројектне наставе, под називом „Јесење чаролије“. У току претходне две недеље шетали су, уочавали и описивали промене и узрочно-последичне везе у природи, рецитовали, певали о јесени, користећи лишће и јесење плодове научили скупове и бројеве до четири, направили бројне ликовне радове отискивањем, лепљењем и спајањем. У петак је изведена креативна радионица заједно са радитељима, након које су продукти моделовања као и комплетан јесењи аранжман постављени у холу школе. Наше маме и баке биле су вредне и направиле здраве колаче и соковe од дарова јесени, у чијим смо сластима сви уживали са великим задовољством.