Ноћ истраживача

„Ноћ истраживача“ је манифестација која се одржава широм Европе. Ове године, девета по реду „Ноћ истраживача“ у Србији, одржана је у петак, 28. септембра.
Тема овогодишње „Ноћи истраживача“ је „Наука повезује“.
Ученици наше школе на овој манифестацији присуствовали су повезивању човека и машине, уочили су да се у циљу решавања неког проблема интердисциплинарно повезује више научних области.
Посебна пажња ове године посвећена је културном наслеђу јер је 2018. година проглашена за међународну годину културног наслеђа.
Наши шестаци, седмаци и осмаци видели су многобројне научне експонате. Учествовали су и у инерактивним научним радионицама. Тако су се уверили да постоје различите врсте веза у природи и да је наука повезана са нашим животима.
Била је то још једна прилика да ђаци схвате како наука није баук, да је свуда око нас и да је свакодневно користимо иако о томе не размишљамо.