Школски часопис „Дигиталис“

„Дигиталис“
школски часопис
Основна школа „Свети Сава“, Сремска Митровица

Након прошлогодишњег запаженог еколошког часописа „Дигиталис“ и великог броја прегледа, од ове школске 2018/2019. године часопис је прерастао у школски, са рубрикама и чланцима у којима су заступљене занимљиве теме из свих области науке.
Млади новинари са задовољством пишу чланке, како из матичне школе, тако и из подручних одељења у Чалми, Дивошу и Старој Бингули.
Представљамо вам први септембарски број овог часописа чији су уредници Јована Лукић (ученица VIII2), Анастасија Будишин (ученица VIII2) и Мина Спасојевић (ученица VII3) и ментори, наставници Љиљана Релић, Даница Вејновић, Снежана Павловић, Гордана Симјановски, Наташа Гачић и Немања Панић.
Уредници и ментори, са жељом да часопис траје годинама, надају се да ћете уживати читајући „Дигиталис“.

Новинарска секција Основне школе „Свети Сава“
ментор и лектор Љиљана Релић, професор српске књижевности и језика

Трећи број школског часописа „Дигиталис“, новембар 2018.

Други број школског часописа „Дигиталис“, октобар 2018.

Први број школског часописа „Дигиталис“, септембар 2018.