Покренимо нашу децу

Пројекат ”Покренимо нашу децу“ је покренуло Министарство просвете под покровитељством компаније ”Књаз Милош”. Обуком учитеља 12.2.2017. године у Новом Саду почела је оперативна фаза овог пројекта, са циљем увођења свакодневне физичке активности у основне школе за ученике од првог до четвртог разреда.

Дана 23.2.2017. године одржан је Актив учитеља, на којем је проф.разредне наставе Снежана Петровић, као координатор за овај пројекат, упознала колеге са презентацијом, уџбеником и начином остваривања и праћења овог програма.

Од 1.марта, учитељи сваког дана вежбају са децом по 15 минута  према моделима вежби које је за те потребе осмислио Српски савез професора физичког васпитања и спорта. Предвиђена су три модела рада:

–Вежбе у учионици: „Веселе столице“, „Причам ти причу“, „Здрава стопалца“, „Разиграна палица“.

–Вежбе уз музику: „Музичка гимнастика“, „Плеши и заледи се“.

–Вежбе на отвореном простору: „Јесење, зимске и пролећне играрије“.

Ево како у нашој школи изгледа свакодневно вежбање у оквиру Пројекта.