На Светосавским повељама чак 12 „Светосавских“ ученика

Дан највећег српског просветитеља, Светог Саве, донео је ове године Основној школи „Свети Сава“ много разлога за понос – чак 12 Светосавских повеља за изузетан успех ученика постигнут на републичким и међународним такмичењима у школској 2020/21. години.

На основу Одлуке о наградама и јавним признањима Града Сремска Митровица, наша школа добила је 10 лауреата из природних наука, 1 из српског језика и књижевности и 1 из спорта.

Најуспешнији појединац је ученица прошлогодишњег осмог разреда Александра Јокић, којој су припале две Светосавске повеље, једна из српског језика и књижевности и једна из екологије.

Награђени су:

• српски језик и књижевност

Александра Јокић, VIII разред, II место на Републичком такмичењу из књижевности „Књижевна олимпијада“, Сремски Карловци, ментор: С. Лукач, проф.

• природне науке

Александра Јокић, VIII разред, I место на Републичком такмичењу „Међународна јуниорска еколошка олимпијада“, Бор, ментор: С. Павловић, проф.

Милица Миљевић, V разред, I место, Републичко такмичење, Бор „Међународна јуниорска еколошка олимпијада“, ментор: Д. Вејновић, проф.

Јулија Филиповић, V разред, I место, Републичко такмичење, Бор „Међународна јуниорска еколошка олимпијада“, ментор: Д. Вејновић, проф.

Михајло Томић, V разред, I место, Републичко такмичење, Бор „Међународна јуниорска еколошка олимпијада“, ментор: Д. Вејновић, проф.

Лука Јокић, V разред, II место, Републичко такмичење, Бор „Међународна јуниорска еколошка олимпијада“, ментор: Д. Вејновић, проф.

Јелена Томић, V разред, II место, Републичко такмичење, Бор „Међународна јуниорска еколошка олимпијада“, ментор: Д. Вејновић, проф.

Милица Бабић, V разред, III место, Републичко такмичење, Бор „Међународна јуниорска еколошка олимпијада“, ментор: Д. Вејновић, проф.

Алекса Милутиновић, VI разред, III место, Републичко такмичење, Бор „Међународна јуниорска еколошка олимпијада“, ментор: Д. Вејновић, проф.

Данило Косановић, VI разред, III место, Републичко такмичење, Бор „Међународна јуниорска еколошка олимпијада“, ментор: Д. Вејновић, проф.

Леон Жарко, VI разред, III место, Републичко такмичење, Бор „Међународна јуниорска еколошка олимпијада“, ментор: Д. Вејновић, проф.

• Спорт

Славко Лончаревић, VI разред, III место, Првенство Републике Србије у џудоу, Београд, ментор: П. Пејовић, проф.

Ким Сретковић, ученица Музичке школе „Петар Кранчевић“, и ученица IV/2 разреда наше школе, такође је награђена.

Осим ђака, признања су добили и њихови ментори и свима су на свечаности у просторијама Општине Сремска Митровица уручене плакете и новчане награде.

Честитамо награђеним ученицима и колегама!