Светосавска академија „Траг у времену“

Светосавци, ђаци и њихови учитељи, прославили су и ове године Дан Светога Саве, светогорског монаха, првог архиепископа Српске православне цркве, књижевника и просветитеља.
     Директор школе Драгана Сретеновић поздравила је госте. Овогодишњи кум школе директор Музеја Срема Саша Бугаџија, свештеник Радослав Радовановић, начелник за образовање, културу и спорт Илија Недић, чланови Школског одбора, представник Савета родитеља, наставници, ученици, родитељи пажљиво су пропратили Светосавску академију „Траг у времену“.
    Казивањем, глумом, игром и песмом ђаци матичне школе и нижих разреда подручне школе у Дивошу подсетили су присутне на народне обичаје и обреде. Виделе су се игре и чуле песме додола, затим песме младих о Благовестима, Младенцима и Цветима, плели се венчићи од ивањског цвећа…
    Након приредбе свештеник је приступио свечаном обреду сечења славског колача.
   У подручним школама у Чалми и Дивошу дан је био једнако свечан, уз пригодан програм који су извели ученици заједно са својим наставницима и учитељима.
    Наша народна традиција представљена је као неодвојиви део личности и дела Светога Саве.