Књижевна олимпијада

У недељу, 03. марта 2019. године, наша школа била је домаћин општинског  такмичење из књижевности – Књижевна олимпијада. Организатор овог такмичења је Друштво за српски језик и књижевност Србије. Тест знања из књижевности радило је 54 ученика ( 21 ученик седмог и 33 ученика осмог разреда). Из наше школе такмичиле су се: Елена Куља (ментор Љиљана Релић), Љубица Микуш (ментор Данијела Остојић Чапеља), Ана Марија Бојанић (ментор Наташа Гачић) и Сандра Стевић (ментор Сандра Лукач).

На окружни ниво такмичења пласирала се ученица седмог разреда Ана Марија Бојанић из Чалме, а ученица осмог разреда Мара Секулић из Чалме има директан пласман на окружно такмичење, због прошлогодишњег пласмана на републичком нивоу.