Најбржи у Срему

1023

На одржаном градском и окружном школском првенству у атлетици наступили су рођени брат и сестра из наше школе Андреј и Теодора Јоксимовић, у сличним дисциплинама. Теодора је победила на 600 метара у конкуренцији девојчица V и VI разреда, док је Андреј победио у трци на 800 метара за дечаке VII и VIII разреда.
Андреј тренира атлетику око годину дана, паралелно са фудбалом и победа је и била очекивана. Теодора годину дана тренира атлетику, али до сада никад није трчала дуже трке. У своју прву трку на 600 метара ушла је несигурно и са страхом. Али након првих 300 метара схватила је да, док друге тркачице успоравају, она још увек има снаге и направила је промену. Са зачеља је стигла на чело и завршила трку као прва! Прве медаље се дуго памте, а ова ће сасвим сигурно имати посебно место у Теодориној будућој колекцији. Ми јој желимо много успеха у наредним тркама.