СОШОВ 2018.

Осма по реду Спортска олимпијада школске омладине Војводине (СОШОВ) одржана је у Великој дворани СПЦ „Војводина“ у Новом Саду, од 17. до 20. маја, у организацији Покрајинског секретаријата за спорт и омладину. До сада најмасовније школско спортско такмичење, окупило је преко 4588 ученица и ученика основних и средњих школа из АП Војводине, који су се по први пут такмичили у чак 14 различитих спортова: атлетици, кошарци, стоном тенису, пливању, рукомету, фудбалу, баскету 3 на 3, стрељаштву, каратеу, џудоу, спортској гимнастици, малим олимпијским играма, одбојци и ритмичкој гимнастици.
На такмичењу су учествовале и обе екипе трећег разреда наше школе, које су победиле на Малим олимпијским играма у Инђији. Екипа девојчица је заузела треће место у Војводини.

Ученици виших разреда су се такмичили уследећим дисциплинама и поново показали да су одлични спортисти:

Атлетика
1. место Миљковић Мила – кугла
1. место Вања Милановић – 300м
2. место Андреј Јоксимовић 800м

Карате
3. место Андреа Аничић

Џудо
3. место Теодора Баћић
4. место Катарина Трећаковић

Честитамо свим нашим ученицима и њиховим менторима!

Андреа Аничић је имала изузетно успешан наступ и у суботу, 19. маја, на Интернационалном међународном карате турниру, где је учествовало преко 900 такмичара. У својој категорији Андреа је освојила треће место. Честитамо!