Додела награда најуспешнијим школама Срема у школском спорту

Савез за школски спорт Срeма организовао је 25. јануара 2018. године свечаност у Културном центру „Брана Црнчевић“ у Руми поводом доделе награда најуспешнијим основним и средњим школама Срема у школском спорту у протеклој 2016/2017. години. Такмичило се укупно 6800 ученика, односно 96 основних и средњих школа које су се надметале у 16 спортова. У пласману школа Сремског округа, одређеног према Правилнику Савеза за школски спорт Срема, на такмичењима окружног, међуокружног и републичког нивоа у 2016/2017. години Основна школа „Свети Сава“ освојила је 3. место у категорији пионирки у следећим спортовима: мале олимпијске игре, атлетика и мини атлетика. Победницима су награде уручили председник Савеза за школски спорт Србије и бивши одбојкашки репрезентативац Жељко Танасковић, виши саветник у Покрајинском секретаријату за спорт и омладину Бранко Вујовић и председник СО Рума Стеван Ковачевић. Снежана Петровић, Невена Јовановић и Биљана Штерлеман, учитељице које су припремале и водиле децу на МОИ, примиле су признање у име наше школе.