Ученици наше школе код Покрајинског заштитника грађана

Покрајински заштитник грађана – Oмбудсман, поводом Светског дана детета, организовао је изложбу ликовних и литерараних радова за ученике који су учествовали у едукативним активностима  ове институције о правима детета током школске 2016/2017. године. Ученици наше школе Милица Миражић, Теодора Станковић, Соња Јовановић, Вук Дражић и Уна Јапунџа заједно са директорицом школе Драганом Сретеновић и учитељицом Браниславом Ђорђевић присуствовали су целокупном програму. Ученицима су се  обратили представници Омбудсмана, Покрајинске Владе и представници Скупштине АП Војводине.
У току програма ученици су имали прилику да у Великој сали Скупштине АП Војводине искусе како је бити у улози посланика. Симболично су у име својих вршњака учествовали у одлучивању о људским правима у једној од најважнијих установа политичког и друштвеног живота.