Наши млади таленти

Џудо је вештина древних самураја и потиче из Јапана. Као спорт, установљен је 1882. године од стране професора Џигоро Кана. Од 1964. године, џудо постаје и олимпијски спорт, а 2015. године UNESCO га је прогласио најбољим спортом за психофизички развој деце узраста од шест до шеснаест година.
Град Сремска Митровица постаје прави расадник талената и бораца који остварују веома запажене резултате, како у земљи, тако и у иностранству.
Један такав таленат је и Теодора Баћић, ученица четвртог разреда Основне школе „Свети Сава“. Њен таленат и иузузетну перспективу у овом племенитом спорту препознао је тренер Џудо клуба „Технолог“ Дејан Дебељак, код кога је Теодора направила прве кораке на татамију.
Филозофију џудоа, која подразумева поштовање тренера, противника, другарство, тимски дух, Теодора је упијала и први резултати су стигли након само годину дана тренинга. Данас, после три године активног бављења џудоом, Теодора је на званичној ранг листи Џудо савеза Србије најбољи такмичар у својој узрасној и тежинској категорији.
Пред овом младом такмичарком стоји блистава каријера, уколико овим жаром, залагањем и љубављу настави да даје себе овој племенитој вештини, рекао је о Теодори тренер Дејан Дебељак.
Теодора је сада члан Џудо клуба „Сирмиум“. У 2018. години учествовала је на десет такмичења, на осам турнира и два првенства. На турнирима је освојила две златне, једну сребрну и две бронзане медаље, на Првенству Војводине сребрну, а на СОШОВ-у бронзану медаљу.