Учешће у програму „За чистије и зеленије школе Војводине“

Ове године навршава се десет година постојања програма „За  чистије и зеленије школе Војводине“. Реч је о програму Покрајинске владе, чији је циљ да се у вртићима, школама и локалним заједницама широм Војводине подигне свест и лична одговорност за бригу о својој животној средини.

Наша школа је прошле године први пут учествовала у овом програму, након чега смо и награђени. Награда за ученике је био излет, а за наставнике семинар из области заштите животне средне. Ове школске године, такође, учествујемо у овом програму, а кључна активност јесте сакупљање и рециклажа лименки у сарадњи са RECAN – фондом за повраћај и рециклажу лименки. Програм се спроводи од 1. новембра 2018. до 15. маја 2019. године, у матичној и свим подручним школама.