Само племенито срце види лепоту

Свечана  додела награда најуспешнијим васпитно-образовним институцијама у оквиру програма За чистије и зеленије школе у  Војводини за 2017/2018. годину одржана је у четвртак, 31. маја 2018. године, у холу Покрајинске владе, са почетком у 11 часова. Једна од 27 награђених васпитно-образовних установа је и Основна школа “Свети Сава” из Сремске Митровице. Додели награда присуствовале су координаторка програма Снежана Павловић и директор школе Драгана Сретеновић. Овој школи уручена је диплома за изузетне резултате и допринос у очувању еколошке свести, а награда се састоји од једнодневног излета за ученике и семинара за наставнике из области заштите животне средине.
Програм „За чистије и зеленије школе у Војводини“ спроводи се већ девету годину заредом. Циљ програма је да се образовним установама и локалним заједницама широм Војводине подигне свест о очувању животне средине.