Само племенито срце види лепоту

26

У Покрајинској влади је у четвртак награђено 27 васпитно-образовних установа у оквиру програма „За чистије и зеленије школе у Војводини“. Једна од награђених установа је и Основна школа “Свети Сава” из Сремске Митровице, а додели награда присуствовале су координаторка програма Снежана Павловић и директор школе Драгана Сретеновић.
Овој школи уручена је диплома за изузетне резултате и допринос у очувању еколошке свести, а награда се састоји од једнодневног излета за ученике и семинара за наставнике из области заштите животне средине.
Програм „За чистије и зеленије школе у Војводини“ спроводи се већ девету годину заредом. Циљ програма је да се образовним установама и локалним заједницама широм Војводине подигне свест о очувању животне средине.