Сирмијум – царски град

Туристичка организација Града Сремска Митровица у сарадњи са Установом за неговање културе Срем и Заводом за заштиту споменика културе Сремска Митровица,  организовала је друго по реду квиз такмичење на тему античке историје нашег града, под називом „Сирмијум – царски град“.
Основни циљ такмичења јесте популарисање прошлости града, кроз такмичење у познавању ове историјске теме, ликовну уметност, литерарно стваралаштво и игру.
Свечано отварање квиза „Сирмијум – царски град“, започело је 8. маја, тачно у подне, окупљањем великог броја ученика основних школа у Царској палати, где је организовано извлачење за такмичење. Представници екипа основних школа извукли су редослед за два полуфинална такмичења, 15. и 17. маја.

Ученици наше школе учествовали су у квизу знања 15. маја, где су се такмичили са четири основне школе. Екипу која је учествовала у квизу чинили су ученици четвртог разреда из матичне школе Александар Пејић, Теодора Борић, Оливера Гаџурић, Милица Ђорђић и Марија Иванић из Чалме. Наша школа показала се као најбоља у квизу знања, пласирајући се у финале које ће бити одржано 31. маја. Тада ће бити и одабир најбољих литерарних и ликовних радова. Ученица Матеја Пањковић пласирала се у финале својим литерарним радом о Сирмијуму, а Лана Станковић рецитовањем песме Недељка Терзића. Подршку нашим такмичарима пружили су наши учесници у ликовном стваралаштву Ања Гајић, Богдан Квачановић, Петар Лемајић, Андреј Чекеринац, Михаило Сушић и Јелица Вашчанин из Чалме. Честитамо ученицима и учитељицама које су спремале ученике за такмичење и желимо им успех на такмичењу у финалном квизу.