Некадашњи амбасадор Јапана посетио ОШ “Свети Сава”

Дана 4. маја 2018. године нашу школу посетио је јапански дипломата и бивши амбасадор Јапана у Србији његова екселенција Тадаши Нагаи, ради успостављања сарадње између школе „Сава“ у граду Хофуу у Јапану и наше школе ОШ „Свети Сава“. Драгана Сретеновић, директор ОШ „Свети Сава“, изразила је задовољство у име целог колектива што смо имали прилику да угостимо некадашњег амбасадора и великог пријатеља наше земље. Иначе град Хофу биће домаћин мушкој и женској одбојкашкој репрезентацији Србије током одржавања Олимпијских игара у Токију 2020. године. Уз присуство његове екселенције Тадашија Нагаиа, заменице градоначелника Светлане Миливојевић, председника Градске скупштине Томислава Јанковића, начелника за образовање, културу и спорт Илије Недића и господина Новака Станишића одржана је пригодна свечана приредба у којој су учествовали ученици наше школе. Тим поводом, амбасадора је на јапанском језику поздравила наставница енглеског језика Слободанка Субашић, а затим су ученици говорили хаику поезију на јапанском, енглеском и српском језику. Наступио је плесни студио Алекс флешденс са тачком Јапанске лутке, као и фолклорна секција другог разреда. Његова екселенција је била изузетно задовољна и одушевљена пријемом и дочеком. Забележио је нашу приредбу путем фотографија и видео записа, уз обећање да ће све то показати ученицима и наставницима  школе у Хофуу. Уручио је поклоне које су послали ученици из школе у Јапану. Такође је нагласио, у обраћању присутнима, да ово сматра почетком успостављања узајамне сарадње и културне размене између две школе.