Обележили смо Светски дан вода

Дана 22. марта 2018. године у нашој школи одржана је манифестација поводом Светског дана вода. Ученици, чланови Еко-тима, заједно са својим наставницима, члановима Тима за заштиту животне средине и уређење школског дворишта, својим активностима упутили су јасну поруку да без воде није могућ опстанак на нашој плавој планети. Мр Јадранка Костић, руководилац лабораторије за квалитет из Хигијенског завода, одржала је предавање на ту тему. Ученици Еко-тима и новинари школског еколошког часописа „Дигиталис“, Анастасија Будишин, Петар Гачић, Филип Релић и Борко Тица извели су експерименте филтрирања воде и одређивања тврдоће воде коју пијемо. Приказан је едукативни филм ученика 8. разреда „Моћ воде“, као и видео ученика из подручног одељења у Дивошу, под називом „Спаси воду, спаси живот“. Ема Лукс, ученица 3. разреда, упозорила нас је на важност воде. Манифестацију је својом песмом увеличао и школски хор, који је на хармоници пратио Миљан Ђукић, ученик 8. разреда. Извели су песме у складу са темом “Џанум насред села“ и „Стани, стани, Ибар водо“.
Приче о еколошким проблемима веома су актуелне у нашој школи. Наша школа се пријавила у Програм „За чистије и зеленије школе у Војводини“, који се спроводи под покровитељством четири Покрајинска секретаријата. Ако својом причом и својим радом само малом броју људи помогнемо да развије еколошку свест, бићемо срећни.