Литерарна радионица „Постаћу писац“

Дечје одељење библиотеке „Глигорије Возаровић“ организовало је литерарну радионицу „Постаћу писац“, трећу по реду, у уторак, 6. фебруара 2018. године, у 13.00 часова. Такмичење је било на општинском нивоу. Учествовали су ученици из седам митровачких основних школа. Стручни жири су чинили учитељи ОШ „Бошко Палковљевић Пинки“ и проф. др Слађана Миленковић. Радионицу су улепшали рецитатори Маша Ковачевић из ОШ „Јован Јовановић Змај“ и Искра Глигорић, предшколац.

Ученици су по разредима извлачили једну од четири понуђене теме:
1. разред Мој љубимац
2. разред Смешна прича
3. разред Лик из омиљене приче
4. разред Моја песма

Нашу школу су представљали ученици који су талентовани млади писци и песници. Ученике је на радионицу водила библиотекарка Драгица Пољак.

Награђени ученици наше школе су:
1. место Ема Лукс, ученица трећег разреда, тема „Лик из омиљене приче“
3. место Бојана Блануша, ученица четвртог разреда, тема „Моја песма“

Најбољи рад литерарне радионице „Постаћу писац“ написала је Ема Лукс, ученица трећег разреда наше школе. Честитамо!