Знањем до успеха у „Ноћи истраживача“

Осма по реду „Ноћ истраживача“ одржана је последњег петка у септембру, од 16 h до један сат после поноћи, на две локације у Новом Саду. Ученици 5, 6 и 7. разреда наше школе присуствовали су овом догађају у Тржном центру „Биг“ где су се сусрели са великим бројем експеримената, научно-популаризованих предавања и активностима за децу. Деца су са занимањем пратила огледе, али и активно учествовала, као прави млади истраживачи, вршећи и експерименте из области биологије, физике, хемије, медицине, фармације… Kроз игру, забављајући се, наши млади научници стекли су нова знања.

Анастасија Будишин и Јована Лукић, ученице VII2 разреда, такмичиле су се у научним квизовима и стекле дипломе „стручњака за суше“ од стране Пољопривредног факултета у Новом Саду, Департмана за уређење вода и захвалницу за „неукротив истраживачки дух“ од „Book-mark“ пројекта.